זרועות יניקה

זרועות יניקה פרקיות

הטכנולוגיה של זרועות יניקה פרקיות פותחה במהלך השנים על מנת לתת פתרון נקודתי לשאיבה של מזהמים שונים מאזורי העבודה ופינויים אל מחוץ למבנה ו/או למתקן טיפול וסינון של המזהמים. במערכות אלו נשמר העיקרון של האוורור המבוסס על תחלופת האוויר בנפח המבנה.

ניתן למצוא מערכות עם זרועות יניקה פרקיות רבות, בתחומים שונים של התעשייה, במוסדות מחקר ומדע, במעבדות, במוסדות לימוד במוסכים ובבתי מלאכה, במתקנים של מפעלים ביטחוניים ועוד.

מערכות אוורור ושאיבה עם זרועות יניקה פרקיות מיועדות לשימושים שונים כגון: שאיבה של גזים וריחות, שאיבה של אדים רעילים ומסוכנים שאיבה של עשן הלחמות אלקטרוניות, שאיבה של עשן ריתוך, שאיבה של אבקות וחלקיקים הנפלטים בתהליכים שונים.

כל זאת לצורך שמירה על איכות הסביבה ובריאות העובדים.

לצרכים הנ”ל פותחו זרועות יניקה פרקיות שונות ומגוונות, ישנן זרועות יניקה המורכבות מצינורות בקטרים קטנים החל מ- 50 מ”מ, 75 מ”מ ו- 100 מ”מ,

זרועות יניקה אלו עשויות מאלומיניום וחומרים פלסטיים כגון פי.וי.סי, פוליפרופילן וכו’. הזרועות משמשות בד”כ במערכות לאוורור בעמדות עבודה קטנות במעבדות ובתי מלאכה למוצרי אלקטרוניקה חשמל ומחשבים ואף בחדרים נקיים. במקרים מסוימים זרוע יניקה יכולה להיות תחליף למנדף כימי.

ישנן זרועות יניקה מסיביות מורכבות מצינורות בקטרים החל מ- 100 מ”מ ועד 250 מ”מ, זרועות אלו עשויות מפלדה, מנירוסטה, מאלומיניום ואף מחומרים פלסטיים. זרועות אלו משמשות בד”כ במערכות לאוורור בעמדות עבודה במסגריות, נגריות, בתי מלאכה למוצרי מתכת, מפעלי מזון, פרמצבטיקה, קוסמטיקה, כימיה, חומרי בניין ועוד.

זרועות יניקה לתעשייה

פותחו זרועות יניקה עם 2 מפרקים, זרועות עם 3 מפרקים, זרועות טלסקופיות, זרועות עם צינורות קשיחים וזרועות עם צינורות גמישים.

בנוסף, הזרועות פותחו עם מפרקים סיבוביים המאפשרים תליית הזרועות על קירות או על עמודים, מפרקים המאפשרים תליית הזרועות מתקרה או מאגדים של גגות מבנים. שיטות אלו מאפשרות תנועה סיבובית של הזרועות במרחב ונגישות כמעט לכל נקודה אפשרית ברדיוס עד 4 מטר באזורי העבודה.

כדי לאפשר שימוש במרחב עבודה גדול יותר, ניתן להתקין את הזרועות על קונסטרוקציית הארכה מסיבית, שיכולה גם היא להסתובב וכך רדיוס העבודה של הזרוע במרחב גדל עד לקוטר של 7 עד 8 מטרים.

ניתן לצייד את זרועות היניקה בפיות או כונסי יניקה בתצורות שונות המותאמות לסוגי המזהמים הנוצרים והנפלטים באזורי העבודה. בחלק מהזרועות יש דמפרים (מגופי אוויר) ידניים המאפשרים לווסת את עצמת השאיבה או להפסיק אותה לחלוטין.

ישנם דגמים של פיות יניקה הכוללים גוף תאורה כדי להאיר את אזור העבודה לנחות המשתמש.

הזרועות מחוברות אל תעלה או תעלות יניקה אשר מוליכות את האוויר המזוהם, באמצעות מפוח צנטריפוגלי. כאשר ריכוז המזהמים באוויר הנשאב ורמת הסיכון שבהם לבני אדם והסביבה נמוכה הם נפלטים מחוץ למבנה אל חלל האוויר.

אולם במקרים רבים האוויר הנשאב מוזרם תחילה למתקני סינון שונים, הנבחרים למערכות בהתאם לסוג המזהמים ורק לאחר מכן עוברים דרך המפוח ונפלטים מחוץ למבנה או בחזרה לחלל.

הדבר מותנה ברמת הסינון של מתקן הסינון. למשל מתקן סינון הכולל בתוכו גם מסנני פחם פעיל ואו מסננים אבסולוטיים מסוג HEPA FILTER לרמת סינון של עד99.999% . זרועות יניקה

לקבלת הצעת מחיר
השאירו פרטים
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים אורגני